Posted on: 22 marca 2019 Posted by: Piotr Comments: 0

Już starsze wersje systemu Android przypadły wielu użytkownikom do gustu. Nie były pozbawione wad, ale ich wielkim plusem była użyteczność. Wszystko za sprawą wgranych domyślnie aplikacji.

Podstawowy zestaw androidowego oprogramowania jest wystarczająco bogaty, by zamienić dowolny telefon czy tablet w bardzo użyteczne urządzenie. Domyślnie wgrane aplikacje zależą również od producenta sprzętu, który kupujemy lub otrzymujemy w ramach oferty operatora. Najczęściej jednak możemy liczyć na to, że w systemie znajdzie się notatnik, budzik, galeria zdjęć, aparat, organizer, uproszczony pakiet biurowy czy kilka prostych gier.

Niektórzy producenci oferują również urządzenia, w których od razu mamy dostęp do Facebooka, YouTube’a czy Skype’a. W Androidzie nie może zabraknąć również usługi GMail, a więc googlowego konta pocztowego. Każdy posiadacza konta Google może zintegrować jest z system w telefonie czy tablecie.

Urządzenia mają domyślnie zainstalowany Google Play. Oznacza to dostęp do tysięcy kolejnych aplikacji, często darmowych.