Posted on: 28 sierpnia 2020 Posted by: Piotr Comments: 0
https://coffeeselection.pl/kategoria-produktu/kawa/do-kawiarki/

Dzieci sporo czasu spędzają w przedszkolu. Tam nie tylko się uczą, mają kontakt z rówieśnikami i zrównoważoną zabawę, ale również jedzą posiłki. To oznacza, że muszą mieć odpowiednio zbilansowaną dietę, jak również zapewnione odpowiednie napoje. Jak się okazuje, możemy tutaj liczyć na dość szeroki wybór różnych napojów, a co najważniejsze, jeśli planujemy posłać nasze dziecko do przedszkola, to powinniśmy się upewnić, czy będzie ono miało zapewniony swobodny dostęp do napojów i w jaki sposób będzie się to odbywało.

Co najczęściej otrzymują?

Jeżeli zastanawiamy się co dzieci dostają do picia w przedszkolu, to warto wiedzieć, że w większości przypadków jest to czysta woda. Do niej zazwyczaj dzieci mają nieograniczony dostęp, a to oznacza, że jeśli tylko zgłoszą opiekunce chęć, aby się napić, to bez najmniejszego problemu otrzymają właśnie wodę.

Bardzo często w salach są specjalne dystrybutory z wodą, co także umożliwia podanie dziecku tego napoju, od razu, gdy tylko zgłosi ono taką ochotę. Co więcej, taka woda jest nie tylko czysta i zdrowa, ale również posiada wiele ważnych składników i minerałów, które także mają wpływ na zdrowie dziecka i jego prawidłowy rozwój. Ale woda to nie jedyny napój, który dzieci otrzymują w przedszkolu. Bardzo często, zwłaszcza do śniadania otrzymują także herbatę, albo kawę zbożową. Są one oczywiście podawane bez cukru, a to oznacza, że z jednej strony zaspokajają pragnienie, a z drugiej w żaden sposób nie szkodą dziecku, ponieważ nie uzależniają go od cukru. Czasami także, zwłaszcza do obiadu, dzieci mają podawane soki.

Jednak wówczas dokładnie się sprawdza, czy nie mają one w sobie żadnych zbędnych składników, takich jak cukry czy konserwanty, które nie dość, że mogłyby szkodzić zdrowiu dziecka, to jeszcze wyrabiałyby w nim złe nawyki żywieniowe.

Czasami trzeba przynosić samodzielnie

W publicznych żłobkach dzieci zazwyczaj otrzymują takie same posiłki, które przygotowywane są w kuchni danego przedszkola, albo przywożone są w formie cateringu. Z kolei w przedszkolach prywatnych, bardzo często dzieci przynoszą swoje śniadanie, a to oznacza, że czasami rodzice muszą również zadbać o napój, którym dziecko będzie mogło ugasić pragnienie. Warto wówczas dopilnować, aby otrzymywało czystą wodę, bo będziemy je uczyć właściwych zachowań odżywczych, ale też będziemy mieli pewność, że takim napojem faktycznie ugasi swoje pragnienie. Poza tym, warto dopilnować, aby woda była w takiej butelce, z której dziecko bez problemów będzie mogło się napić, bez obawy, że się obleje, co skutkowałoby koniecznością przebrania w inne rzeczy. Warto także skonsultować z pracownikami przedszkola, jakie napoje możemy dawać naszemu dziecku, a z jakich powinniśmy zrezygnować.

Zwracajmy uwagę na to, co nasze dziecko pije w przedszkolu. Zazwyczaj są to napoje, które są zdrowe i bezpieczne, jednak jako rodzice mamy prawo trzymać rękę na pulsie i pilnować, aby faktycznie były to napoje pozbawione cukrów i konserwantów.

Whisky pizza bielsko