Posted on: 18 sierpnia 2018 Posted by: Piotr Comments: 0

Wbrew powszechnej opinii, urządzenie jakim jest smartfon wcale nie służy ludziom w głównej mierze do wykonywania połączeń telefonicznych. Najnowsze badania dowodzą, że statystyczny posiadacz smartfona spedza około dwie godziny w ciągu dnia na jego użytkowaniu. Na co poświęcamy ten czas? Okazuje się, że nie tyle na dzwonienie, co raczej przeglądanie Internetu.

25-minutowe przeglądanie różnych stron internetowych , a następnie około 17-minutowa wizyta na portalach społecznościowych (prym niezmiennie wiedzie Facebook) – to czynności, które w głównej mierze zajmują czas użytkowników smartfonów. Dopiero w dalszej kolejności pojawia się zainteresowanie słuchaniem muzyki oraz grami. Co ciekawe, rozmowy telefoniczne są dopiero na piątym miejscu pod względem priorytetów smartfonowych.

Jeszcze mniej popularne jest zaś pisanie SMS-ów oraz sprawdzanie poczty elektronicznej. Okazuje się również, że więcej niż połowa Polaków deklaruje, iż używa smartfona jako odpowiednika tradycyjnego budzika. Co więcej, wiele osób postanowiło nawet dokonać zamiany własnego zegarka na smartfona.

www.krakow.turystyka.pl