Posted on: 19 stycznia 2020 Posted by: Piotr Comments: 0
www.kaukaz.edu.pl

Na rynku znaleźć dziś można przedsiębiorstwa przeróżnych rozmiarów. Od jednoosobowych działalności gospodarczych, przez małe firmy rodzinne, start-upy, większe agencje aż do wielodziałowych firm działających globalnie. Każdy rodzaj charakteryzuje specyficzna kultura pracy, zarobki, a także struktura. W związku z tym nie da jednoznacznie wypowiedzieć się zatrudnienie w jakiej firmie będzie dla potencjalnego pracownika najlepsze. Zarówno te wielkie jak i małe firmy mają swoje wady i zalety, dlatego też zanim zaczniemy rozsyłać swoje CV, warto wpierw zaznajomić się ze specyfiką pracy w przedsiębiorstwach różnych wielkości. Praca w dużej firmie to bardzo często marzenie wielu młodych ludzi, zwłaszcza tych świeżo upieczonych absolwentów. To właśnie dlatego wiele korporacji wypełnionych jest młodymi umysłami, będącymi w stanie tworzyć naprawdę kreatywne i innowacyjne rozwiązania.

Takie osoby lubią myśleć, że decydując się na pracę w wielkiej firmie gwarantują sobie szybki rozwój kariery. Oczywiście jest to jak najbardziej błędne przekonanie, ponieważ karierę można robić z dużym powodzeniem również w tych niewielkich przedsiębiorstwach. Oczywiście każde miejsce zatrudnienia charakteryzuje nieco inna ścieżka awansu, niemniej możliwy jest on prawie na każdym stanowisku.

Wady i zalety pracy w dużej firmie

Wpierw warto skupić się na pozytywnych stronach zatrudnienia w wielkim przedsiębiorstwie. Przede wszystkim daje ono spore poczucie stabilizacji, zważywszy na kwestie finansowe. Nie da się ukryć, że to właśnie te duże firmy gwarantują lepsze zarobki a dodatkowo także i różne benefity. Poza tym, biorąc pod uwagę ich rozbudowaną strukturę, ścieżka kariery jest dokładnie widoczna.

Wiemy jakie stanowiska wiążą się z danymi awansami, dlatego możemy też planować naszą współpracę z firmą w dłuższej perspektywie. Dodatkowo jest to również sporą motywacją, zwłaszcza dla osób nowych na rynku pracy. Warto też pamiętać o tym, że większe firmy dają o wiele szersze możliwości rozwoju pracownikom, na przykład poprzez fundowanie im szkoleń i kursów. Sprawia to, że pracownicy nieustannie podnoszą swoje kompetencje, przez co ich wartość także wzrasta. Oczywiście nie można zapominać także o wadach pracowania w większych korporacjach. Należy do nich między poczucie bycia jedynie trybem w większej machinie, co przekładać może się na wypalenie zawodowe i bierność. Poza tym, w dużych firmach o wiele trudniej jest też przeprowadzać integracje między pracownicze, ponieważ będą one mogły mieć miejsce jedynie pomiędzy konkretnymi działami czy grupami.

https://kartony360.pl/ www.cech.ilawa.pl