Posted on: 21 sierpnia 2020 Posted by: Piotr Comments: 0
www.bricks-bits.com.pl

Często się mówi, że czym dzieci nasiąkną od pierwszych miesięcy życia, tym później będą się kierowały. Dlatego też, tak ważne jest to, aby już od pierwszych miesięcy życia przyzwyczajać dziecko do określonych smaków, a więc także określonych napojów. Dzięki temu, będziemy mieli pewność, że także w dorosłym życiu będą sięgały po to, co będzie dla nich zdrowe i odpowiednie.

To też oznacza, że wielu rodziców zastanawia się, co powinni podawać swoim dzieciom, aby mieć pewność, że faktycznie dbają o ich prawidłowe odżywianie.

Przede wszystkim czysta woda

Jeżeli chodzi o to, co dzieci powinny pić już od pierwszych dni swojego życia, to warto dopilnować, aby była to woda. Z jednej strony będzie ona świetnym sposobem na ugaszenie pragnienia i nawodnienie organizmu, a z drugiej będziemy mieli pewność, że dziecko nie przyjmuje niepotrzebnych kalorii i cukrów, a więc nie będziemy szkodzili jego zdrowiu.

Dodatkowo warto jeszcze zaznaczyć, że taka woda zawsze powinna być zabierana na spacery, tak aby dziecko mogło się jej napić zawsze wtedy, kiedy będzie miało na to ochotę, tak aby nie dopuścić do niebezpiecznej sytuacji związanej z odwodnieniem organizmu. Poza tym, warto także podkreślić, że czysta woda zawiera w sobie wiele różnych składników mineralnych, a one także będą miały dobry wpływ na rozwój dziecka. Jeśli jednak chcemy trochę urozmaicić jej smak, to warto dodać kilka kropli cytryny, wówczas będzie miała trochę inny smak, a jednocześnie też, lepiej będzie wchłaniana przez organizm dziecka.

Ale skoro woda jest najlepszym napojem, jaki możemy podać naszemu dziecku, czy to oznacza, że nie powinno ono pić niczego innego?

Co jeszcze?

Zastanawiamy się nad tym, co jeszcze możemy podawać naszemu dziecku do picia, tak aby wyrobić w nim prawidłowe nawyki i w odpowiedni sposób dbać o jego zdrowie? Jeśli tak, to warto postawić tutaj na świeżo wyciskane soki. Najlepiej takie, które będziemy samodzielnie wyciskać, bo wówczas będziemy mieli pewność, że nie pojawił się w nich żaden cukier, poza tym, który znajduje się w owocach. Dodatkowo jeszcze można podawać domowe kompoty, oczywiście pod warunkiem, że w nich również ograniczymy cukier, albo zastąpimy go zdrowymi zamiennikami.

Warto także podawać dzieciom różnego rodzaju herbatki, zwłaszcza te oparte na ziołach, ale tutaj musimy uważać z ich ilością, bo jeśli przekroczymy dzienną dawkę, to możemy wyrządzić tym naszemu dziecku więcej krzywdy niż dobrego. Nie mniej herbatki, do których nie będziemy dodawali cukru, również będą zdrowe dla naszego dziecka, tym bardziej, że zioła mają bardzo dobry wpływ na działanie naszego organizmu. Zobaczmy jakie napoje możemy podawać dzieciom.

Jeśli od samego początku będziemy przyzwyczajali nasze dziecko do smaku wody, herbat ziołowych czy świeżo wyciskanych soków, to będzie ono sięgało właśnie po nie, zamiast słodkich napojów. Nawet, gdy będzie już starsze i samodzielnie będzie mogło decydować co chce pić.

https://www.dagrasso.pl/bielsko-biala www.johnattardmontalto.com