Posted on: 5 sierpnia 2019 Posted by: Piotr Comments: 0

Nieraz mamy potrzebę przenoszenia danych tworzonych i magazynowanych na komputerze domowym lub służbowym. W tym celu tworzy się różne rozwiązania, dzięki którym nasze pliki stają się mobilne i możemy mieć je pod ręką w każdej sytuacji.

Najstarszą formą przenoszenia danych była taśma, na której informacje były zapisane za pomocą wykonanej sekwencji otworów. Więcej możliwości przyniosła taśma magnetyczna oraz zapis magnetyczny wykorzystywany w dyskietkach.

Występowały w różnych wielkościach i pojemnościach – najczęściej około 1,2 MB. Pojawienie się zapisu optycznego na płytach dawało dużo większą przestrzeń od 700 MB, co wyparło z użycia dyskietki.

Rozwój technologii pozwolił na tworzenie coraz pojemniejszych płyt. Nową formą okazały się karty pamięci, popularne szczególnie w aparatach cyfrowych.

Dzięki niewielkim rozmiarom były nowoczesnym i wygodnym sposobem przenoszenia danych. Wraz z przenośnymi pamięciami USB, z roku na rok możemy magazynować coraz większą ilość informacji, nawet do ponad 100 GB.

Podręczny dostęp do danych stał się istotną cechą dla użytkowników komputera. W związku z tym, każde kolejne rozwiązania i modele obecnych urządzeń posiadają coraz większą pojemność oraz coraz mniejszą wielkość samego nośnika.

audyt druku jednym ze sposobów optymalizacji kosztów www.wilhelmpluta.pl