Posted on: 14 maja 2019 Posted by: Piotr Comments: 0

Kiedy na dworze panują upały, myślimy przede wszystkim o tym, w jaki sposób możemy się schłodzić. Oczywiście pojawia się klimatyzacja, zimne kąpiele czy wiatraki, jednak najczęściej wybierane są lody i różnego rodzaju zimne napoje. Jednak w tym ostatnim przypadku musimy pamiętać, że nie wszystkie zimne napoje tak samo dobrze będą spełniały swoje zadanie i pomogą nam ugasić pragnienie, jednocześnie schładzając ciało.

Nic słodkiego

Jeśli chcemy mieć pewność, że podczas upałów będziemy mogli spokojnie się napić, zaspokajając pragnienie i jednocześnie schłodzić organizm, to warto wybierać takie napoje, który nie będą słodkie. Jeśli już chcemy, aby miały jakiś smak, to znacznie lepiej sprawdzą się te, które będą delikatnie kwaskowe. Wówczas taki schłodzony napój będzie idealnym rozwiązaniem nawet na największe upały, tym bardziej, że nie będzie nam się jeszcze bardziej chciało po nim pić. Co więcej, do ugaszenia pragnienia podczas wysokich temperatur znacznie lepiej sprawdzą się napoje niegazowane, bo nie będą one niepotrzebnie wypełniały naszego żołądka i obciążały go.

Oczywiście przy takich zimnych napojach musimy uważać, bo jeśli zbyt szybko wypijemy je na rozgrzane gardło, to może się okazać, że się pochorujemy, a tego z pewnością wolelibyśmy uniknąć.

Jakie napoje?

Szukając napojów na lato możemy skorzystać z gotowych produktów, które oferowane są w sklepach. Ale możemy także samodzielnie przygotować takie orzeźwiające napoje, które okażą się idealnym rozwiązaniem na upały. Wystarczy trochę wody, cytryny, liść mięty i odrobina cukru, abyśmy mogli stworzyć napój, który będzie lekko kwaskowaty, a dodanie do niego lodu sprawi, że będzie również zimny. Proponowane są również herbaty, które należy zalać gorącą wodą, a następnie odstawić do wystygnięcie. Wtedy wystarczy dodać lodu, aby taki napój był idealnym sposobem na ugaszenie pragnienia podczas upałów. Warto zobaczyć jakie zimne napoje są nam proponowane na upały, a także w jaki sposób je pić, aby się nie rozchorować.

Wówczas będziemy mieli pewność, że uda nam się przetrwać nawet wysokie temperatury i nie będziemy musieli się martwić przegrzaniem organizmu, co mogłoby prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych.