ginomanzares Postęp

W jaki sposób kradnie się dane?

www.kwiaty-anturium.pl

Każdy z nas wie, że swoich dokumentów takich jak dowód osobisty, karty debetowe czy kredytowe należy strzec jak oka w głowie. Ich zgubienie może bowiem wiązać się z utratą nawet wszystkich oszczędności zgromadzonych na koncie lub zaciągnięciem przez złodziei kredytów na nasze nazwisko.

W dzisiejszych czasach jednak, aby zostać okradzionym, nie trzeba nawet wychodzić z domu. Wszystko odbywa się przez internet.

W jaki sposób kradnie się dane w sieci? Najczęściej wykorzystywaną metodą są oczywiście wirusy i złośliwe oprogramowanie typu SpyWare. Otwierając zainfekowaną wiadomość e-mail, użytkownik instaluje na komputerze program zapamiętujący i wysyłający do złodzieja wszystkie hasła i loginy wpisywane w przeglądarce.

Czasem, aby zainfekować swój sprzęt tego typu oprogramowaniem wystarczy zaakceptować licencję jakiegoś niewielkiego, darmowego programu. Popularną metodą wykorzystywaną do cyberkradzieży jest także phishing.

Polega on na podszywaniu się pod oryginalne serwisy internetowe. Wprowadzając dane na takiej fałszywej stronie, podajemy je złodziejowi na tacy.