Posted on: 17 lutego 2019 Posted by: Piotr Comments: 0
www.blogpartyzancki.pl

Poczta elektroniczna to możliwość otrzymywania i wysyłania wiadomości na specjalny program lub za pośrednictwem strony Internetowej, na której jest możliwość założenia konta poczty elektronicznej (na przykład znane wszystkim onet.pl, wp.pl i wiele innych).

W dobie Internetu z poczty elektronicznej korzystają wszyscy osoby prywatne oraz firmy dzięki temu komunikacja jest dużo łatwiejsza i szybsza a jednocześnie bezpłatna w przypadku korzystania z poczty elektronicznej za pomocą strony Internetowej. Jeśli jednak korzystamy z programów obsługujących pocztę wówczas możemy skorzystać z wielu aplikacji, które są bezpłatne lub płatne dotyczy to zarówno przedsiębiorstw jak i osób indywidualnych. Najbardziej znanym programem obsługującym pocztę jest Outlook należący do pakietu stworzonego przez Microsoft, wprowadzane są nowe wersje, które zasadniczo wyglądają tak samo aczkolwiek każda od siebie różni się szczegółami i ułożeniem funkcji.

Pierwsze wydanie miało miejsce w 1997 roku, nazwą nawiązujący do rocznika wydania, obecna, czyli najnowsza wersja to Outlook 2013.

Staż IT