Posted on: 13 lutego 2019 Posted by: Piotr Comments: 0
www.lambda.bydgoszcz.pl

Jak rozpoznać osobę, która jest uzależniona od narkotyków? Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że bliska osoba w naszym otoczeniu ma problem z narkotykami. Przecież nie zawsze osoba uzależniona od narkotyków jest źle ubrana czy zaniedbana.

Pierwszym symptomem może być fakt niespokojnego zachowania się osoby uzależnionej. Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy i w tym przypadku to powiedzenie ma sens, bowiem warto spojrzeć osobie uzależnionej w oczy,by zobaczyć jej spojówki, które mogą przekrwione, a jej spojrzenie może być błędne.

Osoby, które zażywają marihuanę często cierpią na przewlekły kaszel, co może być także objawem łatworozpoznawalnym. Jeśli dana osoba nadużywa amfetaminy wówczas można zaobserwować u niej przewlekły katar czy też krwawienie z nosa.

O tym, że ktoś ma problemy z narkotykami może także świadczyć nieustanne zapadanie na różnego rodzaju infekcje. Warto jednak rozsądnie oceniać sytuację i nie popadać w paranoję, bowiem nie zawsze przewlekły kaszel świadczy przecież o uzależnieniu narkotykowym.

Kardiologia Poznań