Posted on: 22 stycznia 2019 Posted by: Piotr Comments: 0
www.cccmtb.polkowice.pl

Osoba uzależniona, bez względu na to od jakiego rodzaju używek jest uzależniona często nie ma motywacji ku temu, by walczyć ze swoim uzależnieniem. Dla niej najważniejsze jest to, by mieć stały dostęp do używki, od której jest uzależniona.

Nieistotne jest to czy są to wódka, papierosy, narkotyki czy lekarstwa. Taka osoba zazwyczaj samodzielnie nie podejmie decyzji o podjęciu leczenia, sama też nie będzie szukała pomocy w ośrodkach terapii uzależnień.

Zazwyczaj próby leczenia osób uzależnionych podejmowane są przez osoby jej bliskie, rodzinę czy też przyjaciół. Gdy osoba uzależniona wyrazi po wielu namowach zgodę na podjęcie leczenia, warto zmotywować ją do tego, by zakończyła terapię.

Jakimi sposobami motywować taką osobę? Warto wiedzieć, że dla takiej osoby terapia nie jest łatwym procesem, wiąże się ona z wieloma wyrzeczeniami i nieustanną walką. Musisz wiedzieć, że dla takiej osoby niezwykle ważna jest twoja obecność i choć zdarzają się chwile słabości, to bądź dla bliskiej ci osoby uzależnionej opoką.

Pulmonologia Poznań