Posted on: 24 września 2018 Posted by: Piotr Comments: 0
www.toyactiv.pl

W dzisiejszych czasach duży nacisk kładzie się na wartości ekologiczne – nie tylko staramy się dbać o środowisko, ale również staramy się sięgać po jedzenie, które jest jak najbardziej naturalne. Cenimy sobie również świeżość produktów. Między innymi dlatego wiele osób tak chętnie znajduje w swoich ogrodach miejsce dla ziół.

Mięta jest bardzo popularnym składnikiem, wykorzystywanym niemal w każdej kuchni. W Polsce zwykle wykorzystujemy ją do parzenia herbaty, która doskonale wpływa na nasz układ trawienny i oczyszcza organizm. Coraz powszechniej stosuje się jednak miętę również jako przyprawę, dekorację, czy po prostu składnik potraw.

Jeśli cenisz sobie produkty z własnego ogrodu, warto, abyś przy planowaniu własnego kawałka ziemi znalazł dla mięty półcieniste stanowisko. Szybko może stać się nie tylko przydatnym zielem, ale również ozdobą – szczególnie, gdy wśród liści pojawią się charakterystyczne, drobne, purpurowe kwiatki. Pamiętaj jednak, że roślina ta bardzo łatwo się rozrasta i szybko może wyrwać się spod twojej kontroli.

Właśnie dlatego dobrze jest sadzić miętę w szerokich pojemnikach, które mogą być wkopane pod ziemię i niewidoczne, jednak sprawnie ograniczą ekspansję rośliny.

odbiór mieszkania od dewelopera poznań