Posted on: 6 sierpnia 2018 Posted by: Piotr Comments: 0

Zapewne każdy sportowy amator wie, jak bardzo przydatna i ważna jest dobra motywacja, skuteczne zagrzanie do treningu. We współczesnym świecie, posiadanie osobistego trenera, dostępnego dla nas 24 godziny na dobę, w dodatku często bezpłatnego, stało się bardzo rzeczywistym celem.

W dodatku, wcale nie musi być to człowiek. Podobno w roli trenera doskonale sprawdza się małe, poręczne urządzenie, jakim jest smartfon.

Jedyne co należy zrobić to pobrać z Internetu odpowiednią aplikację i rozpocząć trening. Co potrafi taki smartfonowy trener? Jakie ma możliwości? Otóż, jest w stanie dokładnie wskazać oraz opisać nam trasę do pokonania podczas biegów, ostrzec przed potencjalnym niebezpieczeństwem na danym odcinku sportowym, wyliczyć ile spaliliśmy kalorii (dobra motywacja szczególnie dla pań, które marzą o tym, żeby schudnąć), oceni puls oraz średnie tempo wykonanego treningu.

Godną uwagi aplikacją dla sportowca jest tak zwany „sport tracker”. Jego fenomen polega na tym, że potrafi skutecznie śledzić nasze postępy treningowe, a nawet dokładnie je notować oraz przechowywać w swojej pamięci.