Posted on: 9 lutego 2018 Posted by: Piotr Comments: 0

W bardzo zaawansowanych stadiach uzależnienia od alkoholu, czy narkotyków konieczne jest prowadzenie działań detoksykacji. Człowiek bowiem jest uzależniony od używek nie tylko w sferze psychicznej, ale również fizycznej. Czuje silną potrzebę dostarczenia organizmowi trucizny.

W przeciwnym razie następują takie objawy jak chociażby drgawki, napady agresji i złości, padaczka, czy zapaść. Organizm silnie uzależnionego człowieka domaga się narkotyku po to, aby móc „normalnie” funkcjonować. Detoksykacja dla silnie uzależnionych to jedyna możliwa droga do tego, aby wyjść z nałogu.

Przeprowadzana jest ona w zakładach zamkniętych, lub szpitalach, po to, aby alkoholik, lub narkoman nie miał możliwości uzyskania substancji od których jest uzależniony. Detoksykacja to ostateczny etap walki do którego docierają najbardziej chorzy uzależnieni. To droga walki, która może zakończyć się zarówno sukcesem, jak i klęską, bowiem fizyczne uzależnienie to jedno, a psychiczne to drugie.

Nie przyniesie efektów odtrucie, jeśli w psychice uzależnionego wciąż będzie tkwiła myśl o tym, że potrzebuje on swoich używek, po to by żyć.

Trigger w poznaniu 4d usg usg 4d poznań ultrasonografia 4d