Posted on: 30 grudnia 2019 Posted by: Piotr Comments: 0
nawigacja.omijanie-korkow.com.pl

Choć obecnie można znaleźć na rynku pracy naprawdę masę wartościowych ofert zatrudnienia i tak wielu ludzi decyduje się na założenie własnej firmy. Oczywiście oba te sposoby zarobkowe są dobre, o ile odpowiadają naszym kompetencjom, umiejętnościom i wyobrażeniom o wymarzonej pracy. Praca etatowa ma swoje zalety, choć te rozpatrywane są przez każdego z nas subiektywnie. Dla jednych wyznaczone godziny pracy mogą być bowiem czymś oczekiwanym, dla innych utrudnieniem w łączeniu życia prywatnego i zawodowego. Jakie by nie były powody rezygnacji z pracy na etacie, powinny być podparte realnymi przesłankami.

Założenie własnej firmy to nie tylko możliwość budowania własnej marki, atmosfery i pozycji na rynku, ale i również duża odpowiedzialność. Będąc jej zarządcą musimy czuwać nad jej prawidłowym działaniem, pilnować wszystkich ważnych terminów, formalności, składek, a także dbać o dobre warunki pracowników. Oczywiście zazwyczaj na początku drogi, przedsiębiorca jest w swojej firmie jedynym pracownikiem. Pozwala mu to zminimalizować straty a zmaksymalizować zyski na samym początku działalności, dzięki czemu posiada on fundusze potrzebne na dalszy rozwój. Nie jest to reguła, jednakże jednoosobowe działalności gospodarcze to dziś dość popularne formy zarobkowe, z których korzystają najczęściej osoby kreatywne.

Dlaczego ludzie decydują się na zakładanie własnych biznesów?

Jednym z powodów jest niezależność i możliwość pracowania na swój rachunek. Dzięki posiadaniu swojej firmy mamy tę niebywałą możliwość decydowania o jej misji, zadaniach i celach. Poza tym, jesteśmy szefami dla samych siebie, co dla niektórych osób jest o wiele bardziej motywującym sposobem pracy. Własne przedsiębiorstwo gwarantuje bowiem nieograniczone zarobki, które zależne są on naszej pracy. W przypadku pracy na etat zarabiamy tyle ile zostało określone w umowie, nawet jeśli w rzeczywistości staramy się o wiele bardziej.

Warto też zaznaczyć, że decyzje o stworzeniu swojej marki są często dyktowane ideami i marzeniami. Zamiast ciągłej pracy na etat u innego pracodawcy, początkujący przedsiębiorcy chcą działać dalej na własny rachunek, robiąc to co daje im radość. Choć własna firma może nieco zaburzać work-life-balance, dla wielu osób możliwość działania w tym co kochają jest samą przyjemnością. Dodatkowo, posiadając firmę o wiele łatwiej jest pozyskiwać indywidualnych klientów. Zawiązując z nami współpracę muszą oni jedynie opłacać wystawiane przez nas faktury, które to są zdecydowanie jednymi z najprostszych sposobów rozliczeń.

opracowanie strategii rozwoju www.zaganczyk.com.pl