Posted on: 27 lutego 2018 Posted by: Piotr Comments: 0
rodzina.antykoncepcyjnie.com.pl

Wakacje i podróże to naprawdę piękny czas relaksu i odstresowania się od codziennych obowiązków. Dobrze byłoby więc, gdyby naszej głowy nie zakrzątały żadne problemy zdrowotne, które niestety zdarzają się stosunkowo coraz częściej. Zdarzeń może być bardzo wiele, a dużo zależy od destynacji samego urlopu. Jeśli wybieramy dalekie kraje, możemy przygotować się na zatrucia pokarmowe, biegunki, czy groźne ukąszenia przez owady.

Niemniej jednak w bliższych terenach jesteśmy narażeni na różne dolegliwości. Przykładowo oparzenia słoneczne.

W jaki sposób podróżować i na co zwrócić uwagę, aby żadna choroba nie popsuła nam urlopu?

 • Żołądek człowieka jest bardzo delikatny. Jeśli trafi do niego dziwna przyprawa czy danie, którego nigdy wcześniej nie miał okazji próbować – istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że będzie starał się je usunąć w nieprzyjemny dla człowieka sposób.

  Mowa oczywiście o biegunce i wymiotach. Dotyczy to zarówno odległych krajów, jak i pobliskich miejscowości wypoczynkowych. Bowiem wszędzie tam, gdzie wypoczywają ludzie – lokale gastronomiczne chcą zarobić jak najwięcej. Używają więc starych składników, nieświeżych mięs, warzyw, nieumytych owoców.

  Nie jest więc trudno o zatrucie. Można jednak tego łatwo uniknąć, poprzez zażywanie probiotyków, które sprawnie wzmocnią florę bakteryjną;

 • Oparzenia słoneczne to także bardzo niebezpieczne zjawisko, z którym zmaga się wielu odpoczywających na słońcu. Wiele osób zapomina, jakie jest to niebezpieczne. Poparzona skóra nie wygląda dobrze, a co więcej, jest bardzo zniszczona.

  W istocie może to doprowadzić nawet do ryzyka zachorowania na raka skóry. Aby tego unikać przede wszystkim nie wolno przesiadywać na słońcu w godzinach jego największego oddziaływania. Rada numer dwa to oczywiście wszelkie kosmetyki, które zabezpieczają skórę przed poparzeniami: kremy pielęgnacyjne z filtrami UV, spraye;

 • Ugryzienia owadów mogą mieć w rzeczywistości bardzo fatalne skutki. Niektóre osoby są uczulone, a niektóre owady przenoszą nawet groźne choroby.

  Chcąc uniknąć kontaktu owadów z naszą skórą, warto jest stosować preparaty, które je odstraszają. Szczególnie ważne jest to w okresach wieczornych, ciepłych dni w pobliżu zalesionych terenów;

 • Najważniejsze jednak, aby w podróżowaniu latem pamiętać o konieczności posiadania butelki wody. Gdy słońce praży jesteśmy narażeni na udary słoneczne, co jest oczywiście bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia, a w rezultacie nawet życia.

.

czy wiesz, że fizjoterapia może pomóc w odzyskaniu zdrowia ? Profesjonalne szkolenia ciągłe farmaceutów stacjonarnie