Posted on: 3 lutego 2018 Posted by: Piotr Comments: 0

W dobie powszechnego przepływu i dostępu do informacji nie sposób wspomnieć o prawnych aspektach z tym związanych. Trzeba bowiem pamiętać, iż udostępnianie danych, do których nie posiadamy praw może spotkać się z odpowiednią karą. Chcąc sprawdzić legalność naszych działań należy skontaktować się właścicielem praw do danego dzieła, utworu czy pliku.

Warto znać źródło i je zweryfikować. Koniecznie należy uważać na treści, których pochodzenia nie znamy. Udostępnianie ich może nas sporo kosztować w przyszłości.

Łamanie prawa autorskiego wiąże się z poważnymi sankcjami i jest uzależnione od charakteru popełnionego czynu zabronionego. Zupełnie inny rodzaj odpowiedzialności czeka osoby, które korzystają z nielegalnego oprogramowania na własny użytek, a inny wyrok otrzyma osoba, która rozpowszechnia dane cudzego autorstwa. Kolejnym aspektem gromadzenia danych jest ich odsprzedawanie.

Ma to miejsce między innymi w przypadku baz danych. Szczególną uwagę w prawie poświęcono na nielegalne tworzenie baz danych w oparciu o dane zebrane nielegalnie.

przydatna wtyczka do WordPressa