Posted on: 7 marca 2019 Posted by: Piotr Comments: 0

Alergia jest to nieprawidłowa reakcja układu odpornościowego na alergen. Obecnie wiedza medyczna na ten temat jest dość rozbudowana, dlatego też w świecie nauki funkcjonują już sprecyzowane klasyfikacje alergii. Do jednej z głównych takich klasyfikacji zalicza się alergię pokarmową. Nie trudno się domyślić, że jest to rodzaj reakcji uczuleniowej, w której alergenem jest pokarm.

Jest to typ alergii, na którą cierpią przede wszystkim dzieci, jednakże coraz częściej spotkać możemy się także z dorosłymi alergikami pokarmowymi. A jakie produkty najczęściej uczulają? Bezsprzecznie jako alergeny pokarmowe w przeważającej liczbie przypadków występują białka mleka oraz jaja kurzego oraz ryby. Bardzo często odnotowuje się także uczulenia na orzechy, wybrane owoce i warzywa oraz mąkę pszenną. Nie ulega wątpliwości, że alergia pokarmowa znacznie utrudnia codzienne życie, zmuszając osoby chore do przestrzegania ściśle wyznaczonej diety.

Wiąże się to z wieloma wyrzeczeniami, jednakże dla tych osób jest to jedyny sposób na uniknięcie nieprzyjemnych problemów gastrycznych czy wyprysków alergicznych.

For Meds www.kznh.org