Posted on: 17 stycznia 2019 Posted by: Piotr Comments: 0
www.animachina.pl

Alergia, czyli patologiczna reakcja układu immunologicznego w odpowiedzi na kontakt z czynnikiem uczulającym, jest schorzeniem dotykającym znaczną część społeczeństwa. Ludzie zmagają się z reakcjami alergicznymi ze względu na różnego rodzaju alergeny, jednakże istnieje także dużo alergenów popularnych, do których bez wątpienia zaliczyć możemy mleko.

Mleko jest bardzo istotnym i cennym produktem żywnościowym, natomiast uczulenie na nie bywa kłopotliwe, ze względu na fakt, że jest to składnik wielu innych produktów spożywczych. Alergia na mleko to nieprawidłowa reakcja układu odpornościowego na białka, której objawy dotyczą najczęściej przewodu pokarmowego.

Jednakże czasem mlekowa reakcja uczuleniowa objawia się także zmianami skórnymi, takimi jak swędzenie, pokrzywka czy atopowe swędzenie skóry. Nie ulega wątpliwości, że uczulenie na mleko znacznie utrudnia codzienne życie i zmusza osobę chorą do przestrzegania bardzo restrykcyjnej diety.

Pocieszające jednak jest to, że obecnie istnieje wiele substytutów tego produktu, do których zalicza się na przykład napoje sojowe czy ryżowe.

Sinupret dawkowanie www.ecce2011torun.pl